TERMY

Wody termalne

Wody termalne w Polsce

GORĄCY POTOK

Gorący Potok to termy o wyjątkowym charakterze. 30km od Czorsztyna w Bańskiej Niżnej w gminie Szaflary znajduje się kolejny z kompleksów geotermalnych. Kilkanaście unikalnych basenów z naturalną, surową wodą siarkową. Fontanny, wodotryski, masaże wodne i gejzery, zjeżdżalnie gwarantują doskonałą zabawę zarówno dzieciom jak i dorosłym. Lecznicza woda siarkowa pozwoli Państwu zadbać o zdrowie i urodę, a wyjątkowy styl obiektu pozostający w harmonii z naturą z pewnością będzie miły dla oka.

Grzysno Przyjemność, to strefa dla osób szukających odprężenia i spokoju w wyjątkowym naturalnym otoczeniu. W tym kameralnym miejscu do użytku naszych gości oddajemy: aromatyczne sauny suche i parowe, tężnię solną, kadzie z borownią z podhalańskiego regionu, jacuzzi oraz trzy nastrojowe niecki basenowe, w których każdy może zażyć intymnej, odprężającej, gorącej kąpieli.

Kompleks Term Gorący Potok tworzą baseny zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 – 40°C. Łącznie 22 niecki basenowe, z czego 10 w strefie basenowej:

 1. Ślebodny bonior.
 2. Podkowa
 3. Zawaternik przy smreku
 4. Siarcane Koloseum
 5. Górsko Riwiera
 6. Wartki Potok
 7. Wodno bździągwa (basen sezonowy)
 8. Dziecięce źródełko (basen sezonowy)
 9. Wodne Przedszkole (basen sezonowy)
 10. Jacuzzi

 

Sprawdź więcej na www.goracypotok.pl

Zdobądź rabat na termy

Baseny termalne Gorący Potok to kilkanaście basenów o różnych właściwościach zdrowotnych.

 1. Ślebodny bonior
 2. Podkowa
 3. Zawaternik przy smreku
 4. Siarcane Koloseum
 5. Górsko Riwiera
 6. Wartki Potok
 7. Wodno bździągwa (basen sezonowy)
 8. Dziecięce źródełko (basen sezonowy)
 9. Wodne Przedszkole (basen sezonowy)
 10. Jacuzzi

TERMY PODHALAŃSKIE

30km od Czorsztyna w Bańskiej Niżnej w gminie Szaflary znajduje się jeden z podhalańskich kompleksów geotermalnych. Termy Podhalańskie złożone są z zespołu całorocznych basenów termalnych, zewnętrznych i wewnętrznych wraz z terenem do przeznaczonym do rekreacji np. kąpieli słonecznych.

Do dyspozycji są cztery baseny oraz brodzik dziecięcy, pomiędzy którymi można swobodnie przemieszczać się nie wychodząc z wody. Łączna powierzchnia basenów wynosi 970 m2, a temperatura wody utrzymywana jest w zakresie od 28°C do 37°C. Baseny wyposażone są w różnorodne urządzenia do hydromasażu takie jak: bicze wodne, ławki do masażu wodnego, leżanki i ławki do masażu powietrznego, jeżyki i gejzery wodne oraz urządzenia do masażu karku wąskim i szerokim strumieniem wody. Dodatkowo w głównej hali basenowej znajduje się łaźnia parowa oraz liczne urządzenia do hydromasażu wodnego i powietrznego.

Ośrodek czynny jest od godz. 9:00 do 21:00

Sprawdź więcej na www.termyszaflary.com

Wody termalne na Słowacji

VBROV

Baseny termalne w Vrbov zawierają mocno mineralizowaną wodę. Woda ta uznawana jest za jedną z najlepszych wód mineralnych w Europie Środkowej. Dodatkowo kompleks posiada wiele atrakcji tj.: zjeżdżalnia, sportowy staw rybny, restauracje.

Woda geotermalna, którą wypełnione są baseny, ma swe źródło na wysokości 2000 m. Zawiera ona minerały oddziałujące korzystnie na układ ruchowy, oddechowy, nerwowy, sercowo-naczyniowy i skórę.

Temperatura bijącego źródła osiąga 59°C. W basenach utrzymywana jest temperatura od 26 do 38°C. Doskonały relaks zapewniają zamontowane w basenach dysze z prądami bieżącej wody, które pozwalają rozluźnić napięte mięśnie.
Wejście na baseny znajduje się w nowym, przeszklonym budynku, z którego do basenów zewnętrznych prowadzi specjalny kanał. W sezonie zimowym do dyspozycji gości jest pięć basenów:
• wykonany ze stali nierdzewnej basen z wodą oczyszczoną, którego elementami są dysze doprowadzające wodę (32°C),
• wykonany ze stali nierdzewnej „motyl” z wodą geotermalną (38°C),
• brodzik z wodą geotermalną (38°C),
• basen pływacki z podgrzewaną wodą geotermalną (26°C),
• basen dla dzieci wewnątrz budynku z wodą oczyszczoną (32°C).
Imponujący widok na panoramę tatrzańskich szczytów tworzy niezapomnianą atmosferę i sprzyja relaksowi.

Czynne cały rok od 08:00 do 22:00.

Sprawdź więcej na www.vrbov.pl

POPRAD

Aquapark AquaCity Poprad oferuje 13 basenów zewnętrznych i wewnętrznych, zjeżdżalnie, 350 atrakcji wodnych, największe wellness i centrum SPA na Słowacji, kąciki dziecięce, boiska, rozrywkowe programy animacyjne dla dzieci i wyjątkowe 3D Laser show.

Wellness i Spa AquaCity Poprad o powierzchni 1600 m kw. to raj dla miłośników relaksu i usług wellness. Znajdziesz tu różne rodzaje saun, inhalacji, jacuzzi, zatokę miłości lub jaskinię śnieżną.

Baseny są wyposażone w atrakcje wodne: siedzenia i łóżka jacuzzi, gejzer, grzybek wodny, bicze wodne, natryski masażowe, dzwon huśtawkowy, a dla amatorów mocnych wrażeń jest kręcona zjeżdżalnia wodna, z której trafia się prosto do termalnej wody.

Dzięki nowoczesnej technologii z wykorzystaniem filtracji UV, baseny wypełnione są krystalicznie czystą wodą termalną. W trakcie procesu technologicznego woda schładzana jest z temperatury 50°C na 36 do 38°C. Baseny posiadają powierzchnię nierdzewną, aby zminimalizować konieczność użycia chloru. Do dezynfekcji używane jest promieniowanie UV, które jest łagodne dla skóry i dla oczu. Woda w basenach wydobywana jest na głębokości 1300 m i zawiera ponad 20 różnych minerałów działających korzystnie na zdrowie człowieka.

Baseny: 3 baseny zewnętrzne, 1 wewnętrzny basen pływacki o wymiarach olimpijskich oraz 1 basen wypoczynkowy. Obiekty sportowe: centrum fitness, boisko do siatkówki, korty tenisowe, pole do mini golfa. Zaplecze gastronomiczne: restauracja, kawiarnia, bary typu fastfood.

www.aquacity.sk