Rejsy po jeziorze

Jezioro Czorsztyńskie, położone jest w otulinie Pienińskiego Parku Narodowego, to jedna z największych atrakcji turystycznych Pienin. Jezioro o linii brzegowej o długości prawie 30 km powstało podczas budowy zapory wodnej na Dunajcu w Niedzicy, dziś oferuje możliwości nadwodnego wypoczynku: kąpieli, nurkowania, żeglowania, wędkowania. Na jeziorem górują sylwetki dwóch średniowiecznych zamków – w Czorsztynie i w Niedzicy.

Rejsy gondolami po Jeziorze Czortyńskim to jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna możliwość. Gondole kursują codziennie od 1 maja do 30 września, w godzinach 9:00-18:00 w sezonie oraz 9:00-16:00 poza sezonem. Na gondolach można przewozić rowery, a zwierzęta są miło widziane.

Po rejsie zapraszamy do przystani Jędruś w Czorsztynie, która oferuje wiele możliwości spędzenia czasu nad urokliwym Jeziorem Czorsztyńskim. Oprócz rejsów gondolami „Czorsztyniankami”, istnieje możliwość wypożyczenia kajaków i rowerków wodnych oraz łódek dla wędkarzy.

Dla najmłodszych “Jędruś” przygotował wspaniały plac zabaw z jedynym w regionie wielkim statkiem pirackim – dmuchaną zjeżdżalnią. Drugi basen, przeznaczony dla dzieci do lat 12 również posiada zjeżdżalnię. Dodatkowe atrakcje to kule powietrzne i trampolina. Dla pasażerów gondoli wejście na plac zabaw jest gwarantowane w cenie biletu.

 

Więcej na stronie organizatora zalewczorsztynski.com.