CZORSZTYN SKI

Czorsztyn Ski

Hotel Kinga Czorsztyn codziennie oferuje bezpłatny dojazd na stok narciarski Czorsztyn Ski, który jest oddalony jedynie o kilka kilometrów od hotelu. Doskonałe warunki i mnogość tras, a jednocześnie duży komfort jazdy i niewielki ruch sprawia, że przyjemność ze sportów zimowych jest jeszcze większa.

CZORSZTYN SKI

 

 

Mapa Ośr. Narciarskiego Czorsztyn Ski

GODZINY OTWARCIA 09:00 – 18:00

Ośrodek Narciarski Czorsztyn-ski ma w swojej ofercie:

  • 8 wyciągów narciarskich (w tym dwie koleje krzesełkowe)
  • 9 tras narciarskich (od zielonych po czerwone)
  • serwis i wypożyczalnię sprzętu zimowego
  • 3 regionalne karczmy przy stokach
  • licencjonowaną szkółkę narciarską i snowboardową
    • organizacja zawodów narciarskich
    • nauka jazdy dla dorosłych i dzieci

Największym atutem góry Wdżar są magiczne widoki rozpościerające się ze szczytu na 4 strony świata. W dobrą pogodę można podziwić – Pieniny, Gorce, Tatry, Beskid Sądecki, Beskid Żywiecki, Jezioro Czorsztyńskie i Magurę Spiską. Dodatkowo lokalizacja pomiędzy pasmami górskimi zachęca do wędrówek pieszych, ski-tourowych czy na rakietach śnieżnych po licznych oznakowanych szlakach. Kluszkowce są niewielką spokojną miejscowością, więc można tu odpocząć od zgiełku miasta i w dodatku są świetną bazą wypadową do atrakcji turystycznych tj. zamek w Niedzicy i w Czorsztynie, miejscowości Uzdrowiskowej Szczawnica, zabytkowego kościółka w Dębnie Podhalańskim.

BIEGÓWKI

Biegówki są jednym z najbardziej zdrowych form rekreacji. Poprawiają kondycję, wyrabiają mięśnie, świetnie odprężają. Jeśli dodatkowo biegamy na nartach w pięknych okolicznościach przygody, to można osiągnąć pełnię szczęścia. Trasy do narciarstwa biegowego są przygotowywane w naszym ośrodku, jeśli tylko pozwalają na to warunki śniegowe. Trasa biegnie dookoła góry Wdżar i liczy sobie ok. 5 km. W wypożyczalni zlokalizowanej przy dolnej stacji Ośrodka Czorsztyn-ski  można wypożyczyć pełen zestaw biegówkowy. Trasy nie są sztucznie naśnieżane, dlatego funkcjonują jedynie przy stabilnej pokrywie śnieżnej.

 

Dowiedz się więcej na stronie Czorsztyn Ski.