Wody termalne

POLSKA

TERMY PODHALAŃSKIE

Ok 30km od Czorsztyna w Bańskiej Niżnej w gminie Szaflary ruszył kolejny podhalański kompleks geotermalny. Termy Podhalańskie złożone są z zespołu całorocznych basenów termalnych, zewnętrznych i wewnętrznych wraz z terenem do przeznaczonym do rekreacji np. kąpieli słonecznych,

Do dyspozycji są cztery baseny oraz brodzik dziecięcy, pomiędzy którymi można swobodnie przemieszczać się nie wychodząc z wody. Łączna powierzchnia basenów wynosi 970 m2, a temperatura wody utrzymywana jest w zakresie od 28°C do 37°C. Baseny wyposażone są w różnorodne urządzenia do hydromasażu takie jak: bicze wodne, ławki do masażu wodnego, leżanki i ławki do masażu powietrznego, jeżyki i gejzery wodne oraz urządzenia do masażu karku wąskim i szerokim strumieniem wody. Dodatkowo w głównej hali basenowej znajduje się łaźnia parowa oraz wanna „Whirpool”, są też liczne urządzenia do hydromasażu wodnego i powietrznego.

Ośrodek czynny jest od godz. 9 do 21.

SŁOWACJA

VBROV

Baseny termalne z mocno mineralizowaną wodą, zjeżdżalnia, sportowy staw rybny, restauracja, znajdujące się w centralnej części regionu Spisz, tuż pod Tatrami Wysokimi.

Czynne cały rok od 08:00 do 22:00.

Baseny: 7 basenów dla dorosłych, 3 dziecięce, z temperaturą  od 26C do 38oC.

Termalna mineralna woda ma dobre działanie na system nerwowy, oddechowy i krążenia.

POPRAD

Baseny, jaskinie wodne, zimowa plaża, sauny, solaria, obiekty sportowe znajdujące się w Tatrach Wysokich – Poprad.

Czynne: Cały rok.
Baseny: 3 baseny zewnętrzne, 1 wewnętrzny basen pływacki o wymiarach olimpijskich oraz 1 basen wypoczynkowy.

Baseny są wyposażone w atrakcje wodne: siedzenia i łóżka jacuzzi, gejzer, grzybek wodny, bicze wodne, natryski masażowe, dzwon huśtawkowy, a dla amatorów mocnych wrażeń jest kręcona zjeżdżalnia wodna, z której trafia się prosto do termalnej wody.
Temperatura wody w basenach waha się w granicach 28°C- 36°C. Tradycyjne i korygujące procedury kąpielowe:  wypoczynek w jaskiniach wodnych, pomieszczeniach z parę, śniegiem, w saunach (parowa, solna, fińska, kwiatowa) i solariach.

Obiekty sportowe: centrum fitness, boisko do siatkówki, korty tenisowe, pole do mini golfa.
Zaplecze gastronomiczne: restauracja, kawiarnia, bary typu fastfood.

www.aquacity.sk